Search

Hingetu Maailm vs Hingestatud Maailm

Kuskil, kunagi, millalgi on praegune inimkond valinud "hingetus" e surnud maailmas elamise. Me hingame surnud õhku, joome surnud vett, sööme surnud toitu ja veedame oma aja ekraanide taga surnud maailmas. Materiaalsed hüved on saanud kordades tähtsamaks, kui kanda hoolt oma hinge eest ja kasvõi hetkeksi seisatada ja mõelda: "Mis on selle elu mõte"? Me oleme uppunud nii sügavale mugavasse hedonistlikusse maailma, et meil ei tule pähegi vaadata praegust kriisi ja mõelda, et äkki see kõik toimubki just sellepärast, et mulle meelde tuletada midagi, mille olen ammu unustanud.
Kui sa ostad poest maasika, siis ei ole tal tihti ei värvi, ei maitset ega ka lõhna. Lisaks on need maasikad nii ära mürgitatud, et igasugune elusenergia ei saagi neid eksisteerida. Need kes on õppinud idamaiseid filosoofiad, teavad, et sellest maasikast puudub "praana" e. energia. Sisuliselt on see surnud maasikas, mis omab küll mateeriat aga energiat v. elusust selles maasikas pole. Ja see on just see , mida inimkeha vajab selleks, et sellest maasikast saada oma kehale toitu. Kui inimene kasvatab ise oma aias maasikaid, siis need maasikad on punased, lõhnavad ja magusad. Sest kogu kasvatus protsessi jooksul on inimene hoolitsenud taime eest, kastnud teda, hooldanud teda ja taim on saanud tunda inimese energiat ning tänu sellele ka saanud ise elusaks ja ona täis praanat..

Maasikad mis aga kasvavad hiiglesuurtes kasvuhoonetes, kuskil torudes, ei saa tunda seda hingestatust, sest inimesed, kes teevad seal vajalikud toimingu, on seal vaid raha pärast ja neil ei teki taimedega mitte mingisugust kontakti. Seega on need maasikad "surnud". Kõik mis tuleb nö "katseklaasist" on hingetu.


Nii nagu lapski, peab saama viljastatud ema ja isa vahelise armastuse energiast ja selle ühendumisest, sest siis ta on hingestatud, mitte katseklaasist. Kõik elav peab olema loodud sellisel viisil, sest ainult siis tekib elus maailm.


Kunstlikult istutatud metsadest ei saa kunagi elusad metsad, vaid lihtsalt elutud puupõllud. Sinna ei teki kunagi päris metsale omast energeetikat ja keskkonda. Linnud, loomad, putukad ja taimed, vajavad eksitenstiks päris elus metsa. Nii, et kui võtab maha elusa metsa ja ütleb, et ta istutab selle asemele uue metsa, siis see uus mets ei ole "hingestatud" mets, eriti, kui seda teevad isendid kellel pole loodusega mitte mingit ühendust.


Kõik mis on loodud kvantiteediga, ei oma mingit kvaliteeti elusa maailma jaoks. Kvantiteeti luuakse sellepärast, et teha rohkem raha. Raha juba iseenesest on surnud, raha ei ole "hingestatud". Kui maasikaid kasvatab talumees, kes tõeliselt armastab loodust ja taimi ja teeb seda suure armastusega, mitte sellepärast, et saada raha äraelamiseks, vaid sellepärast, et see on tema kutsumus ja ta soovib teistele oma maasikatega rõõmu valmistada, on need maasikad samuti elus. Raha on siis ainult kõrvalnähtus ja vahend aga mitte eesmärk. Kõik inimesed ei peagi oskama kõiki asju teha. Igaühel meist on omad anded. Aga igaüks meist peaksi tegema just seda, milles ta kõige parem on ja tegema seda täie pühendumisega, siis toob see rõõmu nii tegijale, kui ka neile, kes neid maasikad pärast söövad.


Inimene on looja ja saab "hingestatuse" anda kõigele ja kõigile. Kui Sa aga elad maailmas, mida loovad "hingetud", siis elad Sa surnud maailmas ja oled unustanud, kes Sa päriselt oled.

"Hingetud" on pannud meid asju tegema raha eest ja siis on ka meie enda looming "hingetu", sest me ei tee seda südamest. Mida iganes Sa teed tee seda sellepärast, et hiung kutsub, ära sea raha esimeseks. Siis on Sinu loomingu taga jõud ja elu.

561 views0 comments

Recent Posts

See All